اموزشگاه بازیگری+اموزش بازیگری+اموزش بازیگری

اموزشگاه بازیگری+اموزش بازیگری+اموزش بازیگری

 

راه های افزایش اعتماد به نفس1

 

نوشته شده توسط:

 نكاتی برای افزایش اعتماد به نفس


 سلام به شما عزیزان گرامی و عالی قدر  و همچنین هنرمند.

من افسونگر قصد ایجاد لینکی به نام تکه کلام را دارم که در ان مردم درد دل و حرف های ناگفته خود و همچنین معزلات سینما را باز گو میکنند و اگر متنی را داشته باشند در خصوص ارتقاع سطح بازیگری و مایل باشند انرا به همه نشان دهند  میتوانند انرا در قسمت نظرات برای مدیریت ارسال کنند تا یا در همان لینک یا در لینک دیگری برای عموم به نمایش دراید .پس لطفا تا جایی که ممکن است  و اگر مایلید عضو گروه افسونگران باشید سعی در جذب افراد مختلف وثبت ایمیلشان در خبرنامه باشید که به امید خدا بتوانیم وبلاگی معتبر با سطح بالا به وجود بیاوریم که مطالبش توسط خود شما بروز شود و بتوانیداز ان به بهترین نحو استفاده کنید که البته در هرموضوع ارسالی شخص میتواند تصویر خود را بفرستد و ما انرا در قسمت بازی تصویر به نمایش بگذاریم   و نیز  در قسمت اتود در اتود کلیپ های اتود شما را قرار دهیم تا هم  تبلیغی برای شما و هم نشان دادن خود به کارگردانان باشد که البته روز ایجاد این سه لینک سیزده اسفند  سال نود میباشد . پس خواهش مند است تمامی مطالب تصاویر سخنان و کیلیپ خود را در قسمت نظرات برایمان ارسال کنید ولطفا در هنگام ارسال قید کنید که برای کدام از این سه لینک ارسال کرده اید. در ضمن شما عکس و کلیپ خود را روی  یک سایت اپلود کرده و ادرس انرا همراه با اسم خور                  یرایمان بفرستید


بخش 1

اعتماد به نفس یك كلید حیاتی برای موفقیت در هر قدمی از زندگی است. افراد دارای اعتماد به نفس بالا بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. آنها راحتتر از دیگران به اهداف خود دست پیدا می كنند. در مقابل افراد با اعتماد به نفس پایین اغلب در پایان كار بازنده هستند. شما هم اگر می خوهید زندگی موفقی داشته باشید باید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. در این مقاله نكاتی برای افزایش اعتماد به نفس ارائه می شود.

ــ اعتماد به نفس در افرادی یافت می شود كه عزت نفس واقعی داشته باشند. آنها ارزش وجودی خود را می دانند و براساس آن عمل می كنند. یك راه خوب برای شناخت بهتر ارزش وجودی خود این است كه هر روز لیستی از توانایی ها و هنرهای خود تهیه كنید. آنوقت خود شگفت زده خواهید شد وقتی می بینید چقدر كارهای مثبت در زندگی وجود دارد كه شما هر روز انجام داده اید، اما تا به حال به آنها توجهی نداشتید. هر بار كه به این لیست نگاه می كنید اعتماد به نفس تمام وجودتان را می لرزاند و نیرویی در شما ایجاد می كند كه می خواهد شما را به جلو براند.

ــ اهداف خود را شفاف سازید. اگر لازم است آنها را به اهداف كوچكتر تقسیم كنید. آنقدر اهداف خود را به اهداف كوچكتر تقسیم كنید تا بتوانید آنها را اداره كنید. هر بار كه به یك هدف كوچك دست می یابید خود را تشویق كنید. این عمل اعتماد به نفس شما را بالا می برد و به شما كمك می كند به اهداف بزرگتر برسید.

ــ یك مرشد شایسته كه بتواند به شما در رسیدن اهدافتان كمك كند بیابید. بیشتر افراد موفق در زندگی خود مرشد دارند كه قبلاً راهی را كه آنها اكنون طی می كنند او قبلاً طی كرده است. مرتباً مرشد خود را ببینید و از او مشورت و پشتیبانی بخواهید. آنوقت خواهید دید كه هر روز چیزهای باارزشی می آموزید.

ــ با افرادی كه دارای شخصیت مثبت و پشتیبان هستند ارتباط داشته  از معاشرت با افرادی كه دارای شخصیت منفی هستند و سبب بروز بحران در شما می شوند پرهیز كنید. این افراد سبب فرسایش اعتماد به نفس ارزشمند شما می شوند. آنها شما را وادار می كنند قسمت منفی شخصیت خود نگاه كنید و نه قسمت مثبت آن. بعد از مدتی شما در دنیای منفی و بدگمان آنها احاطه می شوید. هیچ چیز نمی تواند مخرب تر از این  باشد. از چنین دوستانی در سریعترین زمان ممكن دوری كنید.

ــ به اینكه چگونه به نظر می رسید توجه كنید. از خوب لباس پوشیدن و مرتب بودن لذت ببرید. این باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. و دیگران به شما با دید متفاوتی بنگرند. به خاطر داشته باشید كه وجود هر انسانی خواهان رفاقت و همراهی با افراد باهوش موفق و خوش ظاهر است. شما خیلی زود می توانید یك منبع جاذبه باشید اگر ظاهر مثبت و برازنده ای داشته باشید.

ــ از عدم موفقیت نترسید. آنها را انگیزه ای برای برداشتن گامهای بلندتر قرار دهید و به حركت خود ادامه دهید. به خود بگویید كه دفعه بعد موفق خوهید شد. هیچگاه اجازه ندهید كه خطاهای شما باعث درهم شكستن شما شوند. آنها شما را درون پوسته ای نگه می دارند و اعتماد به نفس شما را ویران می كند. بهترین كار این است كه خطاهای خود را به عنوان یك چیز بی اهمیت كوچك شمارید و به یك مبارزه تازه فكر كنید. البته شما از اشتباهات خود چیز های تازه یاد می گیرید، و در مورد توانایی های خود واقع بین باشید. افرادی كه سعی می كنند به چیزی بیش از توان خود دست یابند اغلب سقوط می كنند. شما نباید اسم این را اعتماد به نفس بنامید.

ــ با ورزش و رژیم خود را سرحال و بدنتان را متناسب نگه دارید. یك فرد سالم و تندرست و قوی فعالتر است و در حرفه خود چیزهای بیشتری بدست می آورد. سلامتی بدنی همانند اعتماد به نفس سبب درخشش چهره شما می شود.

ــ محدوده وسیعی از علاقه مندیها داشته باشید و علاقه خود را با پیگیری زمینه مورد توجه كه در دنیا چه می گذرد فعال نگه دارید. افراد زیادی را ملاقات كنید و با آنها صحبت كنید. تمام توجه خود را روی كار و مشكلاتتان متمركز نكنید. توجه خود را به كارها و دلبستگی های جدید معطوف كنید.  

ــ بر روی كارهایی كه به خوبی از عهده آن برآیید وقت بگذارید. احتمالاً شما در گذشته در زمینه هایی تبحر داشته اید ولی به علت كمبود وقت از آنها غافل شده اید. دوباره به آن فعالیتها باز گردید و خواهید دید كه اعتماد به نفس شما افزایش می یابد.

این نكات را در زندگی خود صادقانه بكار ببرید و تفاوت آن را در زندگی بیابید

منبع : ://forum.special.ir

 

بخش 2

 

اعتماد به نفس در هر كس ، تصویرى است از همه زندگى گذشته او . 

اعتماد به نفس ، چیزى نیست جز مجموعه شكست ها و موفّقیت هاى فرد و ارزیابى آنها . در نتیجه ، اعتماد به نفس در هر كس ، تصویرى است كه او از خود دارد ، تصویرى كه در یک شب حاصل نشده است و لذا در یک شب نیز نمى توان آن را دگرگون كرد.- با خودتان روبه رو شوید !
اوّلین شرط افزایش اعتماد به نفس ، آن است كه دقیقاً با خودتان روبه روى شوید و ببنید كه خودتان را چگونه ارزیابى مى كنید ، چه نمره اى به خودتان مى دهید و كدام جنبه ویژگى خود را بیشتر یا كمتر مى پسندید . بدون چنین ارزیابى اى از خود و مواجهه با خویشتن ، هر كوششى نافرجام خواهد ماند.- نیازمند زمان و كوشش هستید
دومین نكته آن است كه اعتماد به نفس یا تصویرى كه از خودتان دارید ، محصول سالیان گذشته زندگى شماست و به تدریج ، به چنین صورتى درآمده است . تغییر و اصلاح آن نیز نیازمند زمان و كوشش است . این سخن ، به معناى ناامید ساختن افراد نیست ، بلكه بدین معناست كه شناخت واقعیت ، در این جا بسیار ضرورى است . مهم آن است كه واقعیّت را آن گونه كه هست ، بشناسیم و سپس در پىِ اصلاح آن برآییم . سفرهاى طولانى نیز با گام هاى نخستین آغاز مى شوند.


- هر حركت موثر است
 
 
سومین نكته آن است كه هر حركت ما و هر روز كه از زندگى ما مى گذرد ، مى تواند گامى به سوى كسب اعتماد به نفس كامل باشد . فراموش نكنید كه هنوز شخصیّت آرمانى و فردایى شما آفریده نشده است ، چرا كه هنوز فردا در راه است . لذا همساز با زمان و زندگى مى توانیم الگوهاى شخصیّتى خود را دگرگون كنیم و اعتماد به نفس مطلوب خود را كسب كنیم.

حال با توجّه به این چند نكته ، به توصیه هایى اشاره می كنیم كه مى تواند به شما كمك كند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و تصویر مطلوب خود را بیافرینید . در این مقاله به دو مورد از آنها اشاره می كنیم و در مقاله ی بعد 4 توصیه ی مهم و كاربردی دیگر را مورد بررسی قرار خواهیم داد :

آینده چیزى نیست جز اندیشه هاى شما و كوشش براى آفریدن آنها و جامه ی عمل پوشاندن به آنها .1 . گذشته را بپذیرید ، آینده را دگرگون كنید
 
 

گذشته را به هیچ وجه نمى توان تغییر داد ، امّا آینده هنوز آفریده نشده است . در حقیقتْ آینده چیزى نیست جز اندیشه هاى شما و كوشش براى آفریدن آنها و جامه ی عمل پوشاندن به آنها .
 
 

نخستین گام در جهت كسب اعتماد به نفس ، پذیرش همین واقعیّت ساده است .

از آن جا كه گذشته ، گذشته است و آن را به هیچ روى نمى توان دگرگون ساخت ، لذا نباید چندان دل مشغولِ آن بود . البته مقصود ، درس نگرفتن از خطاها و شكست هاى گذشته نیست (چرا كه این كار ، خود، قدم بلندى است براى رشد خویشتن)، بلكه مقصودْ آن است كه در بندِ گذشته نباشیم و آن قدر خطاهاى گذشته خود را بزرگ نكنیم كه ما را از دیدن آینده باز دارد .

به جاى این نگاه گذشته نگر ، مى توان عاقلانه به گذشته نگاه كرد و پس از ارزیابى آن ، بر آینده متمركز بود و وقت خویش را صرف چیزى كرد كه توان آفریدن و دگرگون ساختن آن را داریم .
 
 

ما غالباً وقت و اندیشه خود را صرف گذشته مى كنیم و در همان فضا زندگى مى كنیم و در نتیجه ، آینده خویش را نیز براساس همان گذشته اى كه از آن گریزان هستیم ، مى آفرینیم ، در صورتى كه باید این نگرش را تغییر داد و با نگاهى تازه به خود و تجربیات گذشته ی خویش و قابلیت هاى خود نگریست .

این كار در آغاز، دشوار مى نماید امّا با كمى تمرین مى آموزیم كه صادقانه با خطاهاى خود رو به رو شویم و حتى اگر لازم شد ، فیلسوفانه بر خویشتن بخندیم ، بى آن كه خود را تحقیر كرده باشیم.2 . محدودیت هاى خود را بشناسید

لازم نیست كه هر یك از ما در همه ی زمینه ها سرآمد دیگران و به اصطلاح ، در همه ی عرصه ها نفر اوّل باشد . این كمال طلبى افراطى و این گونه انتظار داشتن از خویشتن ، ریشه در نشناختن خود دارد و آن روى سكّه بى اعتمادى است.

كسى كه خود را در آینه واقعیّت دیده است ، توانایى هاى خود را در كنار ضعف هاى خود ، پذیرفته است و به همین دلیل ، اعتماد به نفس پیشرفته اى دارد .
 
 

براى مثال ، چنین كسى ممكن است خود را در ریاضیات فوق العاده ، در ادبیات متوسط و در ورزش ضعیف بداند . او با دانستن این سه واقعیّت ، دیگر نه خود را مى فریبد و نه به خود لطمه مى زند ، مى داند كه در كجا سرمایه گذارى كند و در چه مسائلى جولان دهد.

پذیرش محدودیت هاى خویش ، روى دیگر سكّه شناخت و پذیرش توانایى و قابلیت هاى خویش است.


امّا اگر شخصى بى آن كه ارزیابى درستى از خود داشته باشد ، بخواهد در همه ی عرصه ها نفر اوّل باشد ، بى شك در همه ی عرصه ها عقب خواهد افتاد .

یكى از كسانى كه نخستْ تصوّر غلطى از خود داشت و مى خواست در همه حال نفر اوّل باشد ، امّا بعدها توانست بر این خصلت كمال طلبىِ افراطى خود پیروز شود ، مى گوید :

من دلْ مشغول كیفیت زندگى ام هستم . مى خواهم سخت كار كنم ، امّا نمى خواهم كه در هر زمینه اى چنان سخت كار كنم كه هیچ كارى خوب از آب در نیاید و من دچار احساس شكست خوردگى شوم.

بنابراین ، پذیرش محدودیت هاى خویش ، روى دیگر سكّه شناخت و پذیرش توانایى و قابلیت هاى خویش است.

با ضعف هاى خویش نیز چون قاضىِ عادلْ رفتار كنید ، یا به تعبیر بهتر ، همچون پزشكى باشید كه مى خواهد بیمارى را درمان كند .
 
 

لازم نیست كه به خاطر وجود ضعفى در خود ، از خودتان متنفّر باشید و به سبب آن ضعف ، خود را تحقیر كنید . كافى است بخواهید كه آن ضعف نباشد و درمان گردد . لذا همچون ناظر بى طرفى ضعف هاى خود را به همان اندازه كه اهمّیت دارند ، ببینید و به تدریج آنها را برطرف سازید.ادامه دارد ...

منبع : بخشی از كتاب " روابط انسانی: اصول و تمرینات " – نویسنده : بارى ریس و روندا برانت

ترجمه : سید حسن اسلامى
  

.

 

 

 

 

 viagra 25 mg uses
یکشنبه 19 خرداد 1398 10:56 ق.ظ

I don't know if it's just me or if everyone else encountering problems with your website. It appears as though some of the text on your posts are running off the screen. Can someone else please provide feedback and let me know if this is happening to them as well? This could be a issue with my browser because I've had this happen before. Thanks
where can you buy viagra in ireland
شنبه 18 خرداد 1398 04:03 ب.ظ

It's wonderful that you are getting ideas from this article as well as from our dialogue made at this place.
پنجشنبه 12 آذر 1394 01:13 ق.ظ
نوشته هابازنمیشونوروشون رنگ مشکی اسب
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic