تبلیغات
اموزشگاه بازیگری+اموزش بازیگری+اموزش بازیگری - اموزشگاه بازیگری 22

اموزشگاه بازیگری+اموزش بازیگری+اموزش بازیگری

اموزشگاه بازیگری+اموزش بازیگری+اموزش بازیگری

 

اموزشگاه بازیگری 22

 

نوشته شده توسط:

1_تعریف بازیگری


 سلام به شما عزیزان گرامی و عالی قدر  و همچنین هنرمند.

من افسونگر قصد ایجاد لینکی به نام تکه کلام را دارم که در ان مردم درد دل و حرف های ناگفته خود و همچنین معزلات سینما را باز گو میکنند و اگر متنی را داشته باشند در خصوص ارتقاع سطح بازیگری و مایل باشند انرا به همه نشان دهند  میتوانند انرا در قسمت نظرات برای مدیریت ارسال کنند تا یا در همان لینک یا در لینک دیگری برای عموم به نمایش دراید .پس لطفا تا جایی که ممکن است  و اگر مایلید عضو گروه افسونگران باشید سعی در جذب افراد مختلف وثبت ایمیلشان در خبرنامه باشید که به امید خدا بتوانیم وبلاگی معتبر با سطح بالا به وجود بیاوریم که مطالبش توسط خود شما بروز شود و بتوانیداز ان به بهترین نحو استفاده کنید که البته در هرموضوع ارسالی شخص میتواند تصویر خود را بفرستد و ما انرا در قسمت بازی تصویر به نمایش بگذاریم   و نیز  در قسمت اتود در اتود کلیپ های اتود شما را قرار دهیم تا هم  تبلیغی برای شما و هم نشان دادن خود به کارگردانان باشد که البته روز ایجاد این سه لینک سیزده اسفند  سال نود میباشد . پس خواهش مند است تمامی مطالب تصاویر سخنان و کیلیپ خود را در قسمت نظرات برایمان ارسال کنید ولطفا در هنگام ارسال قید کنید که برای کدام از این سه لینک ارسال کرده اید. در ضمن شما عکس و کلیپ خود را روی  یک سایت اپلود کرده و ادرس انرا همراه با اسم خور                  یرایمان بفرستید


بازیگری صادقانه زندگی کردن ، در شرایط محیطی فرضی نمایش است ، بر خوردی صادقانه با دیگر بازیگرانی است که بر روی صحنه اند تا هدفی مشخص دنبال شود.

بازیگر مثل هر انسان زنده صاحب صدا ، چهره و حالتی خاص است که با سرشت او آمیخته ومختص به خود اوست .بازیگر باید این همه را تغییر دهد تا بتواند خودش را با نقشی که بر عهده اش می گذارند تطبیق دهد.

بازیگری دو روح در یک جسم است، یعنی خودش و شخصیت در یک جسم در روی صحنه فقط  شخصیت وروح آن و جسم متعلق به او است .در غیر صحنه روح خودش وجسم خودش

تعریف دیگری ارائه شده است که : بازیگری پاسخگویی به محرک های محیطی برای شخصیت در موقعیت درامی است در دنیای فرضی.

 

2_ تاریخچه ی بازیگری

1-2-کلیات

 

در معنای واقعی تاریخچه ی بازیگری به روز های نخستین زندگی بشری باز می گرددو در جوامع اولیه که زندگی عمدتاً میتنی بر زندگی قبیله ای ودسته جمعی بود ، قدرتمند ترین فرد قبیله عنوان رئیس قبیله را از آن خود می کرد. رئیس قبیله که تا حدودی پدر سالار قبیله بود برای تهیه ی معاش قبیله به شکار حیوانات می رفت. در چنین جامعه کوچکی که قدرتمند ، قدرتمند می ماند ، رئیس قبیله بعد از هر شکار در پی آن بود که با بیان و اغراق شکارش عظمتش را در ذهن اهالی حفظ کند ، اما از آن جایی که هنوز بشر به مرحله تکلم نرسیده بود ، رئیس قبیله پوست حیوان را بر روی خود می انداخت و با حرکات بدنی شروع به نمایش می کرد تا قصه ی شکارش را برای دیگران بیان کند ، که اغراق وشکل مندی در نحوه ی بیانش قابل تفکر است که با توجه به خطراتی که قبیله را تهدید می کرد ، قبیله به منظور محافظت از خویش شب های با تقلید صدای حیوانات و رقص دور آتش به دور کردن حیوانات  می پرداخت و این نحوه ی بیان پس از هر شکار، به مرور زمان به آیین تبدیل می شود. این آیین ها وقتی جنبه سرگرمی پیدا می کنند ، به نمایش تبدیل می شوند.

2-2- بازیگری تئاتر

در تمدن یونان که دوران بزرگ تئاتر را عرضه می کند، تسپیس را به عنوان اولین سرخوان(بازیگر) نمایش معرفی می کند، *تسپیس اولین نویسنده ی مکالمات نمایشی در یونان بود. او تصمیم گرفت برای اولین بار این مکالمات و اشعار دیترامپ خود را اجرا نماید. به همین دلیل او را اولین سرخوان ( یا اولین بازیگر تئاتر) نیز می داند. به عقیده ی ارسطو ، تراژدی از بدیهه سرایی سرخوان دیترامپ به وجود آمد

3-2- بازیگری سینما صامت

در سینما تاریخچه ی بازیگری دقیقی در دسترس نیست چرا که بازیگران تئاتر در زمانی به سمت سینما گرایش پیدا می کنند که سینما را به عنوان هر هفتم قبول می کنند .در آغاز کار سینما هنرپیشه ها معمولاً از تئاتر قرض گرفته می شدند، اما هنرپیشه های تئاتری به سینما با نگاه حقارت نگاه می کردند ، ضمناً سبک تئاتری آنان با حرکات مبالغه شده در تصویر های درشت سینما مبالغه آمیز ومضحک جلوه می کرد . در عین حالل در خبیلی فیلم ها بازیگران را بدون سابقه تئاتری و بر اساس جوانی و زیبایی انتخاب می کردند پیشرفت های فنی و بالا رفتن سطح فهم و توقع تماشاگران در تغییر شیوه بازیگری سینما  اثر داشت وظرافت و عمق بازی از آن دسته است.

 

4-2 – بازیگری سینما ناطق

ظهور صدا در سینما بین هنرپیشگان ضایعاتی را به بار آورد ، بعضی از بازیگران بد لهجه اروپایی مجبور به بازگشت به کشورشان شدند . صدای نامناسب بعضی دیگر مخصوصاً با دستگاه های ناقص ضبط صوت آن زمان ادامه کار را در سینما برایشان مشکل ساخت.

ناطق لزوم مبالغه در بازی وتکیه بر حالات را از میان بر می داشت، در نتیجه تطابق با این سبک جدید بازیگری برای خیلی از بازیگران سینمای صامت دشوار بود، با وجود این بعضی  از بازیگرانی که از تئاتر شروع کرده بودند به سبب قوت واصالت شخصیت وجاذبه ی فردی خاص در سینما ماندند ومتمایز شدند.

3_ سیستم های بازیگری

1-3- سیستم استانیسلاوسکی

استانیسلاوسکی تئوریسین بازیگری در قرن 19 م. ، واولین نفری که تکنیک های روانی بازیگری را مورد بررسی قرارداد، که بر پایه ی مشاهده بنا شده بود، معتقد است بازیگر در رسیدن و ایفای نقش باید با نقشی را که بر عهده می گیرد یکی شود به این معنی که نقش را به خوبی و از همه  ابعاد بشناسد به گونه ای که همچون روح خود با آن عجین شود  و معتقد است اولین گام برای رسیدن به نقش توجه به اندیشه ها وافکار شخصیت وعلائم جسمانی ناشی از آن هاست.

یکی از مهمترین عناصر در بازیگری ارتباط درونی است ، منظور رابطه ای نامرئی است که بازیگر توامان با تماشاگر وبازیگر مقابلش بر روی صحنه بر قرار می کند.

استانیسلاوسکی معتقد هر آنچه دارد از قبیل: بیان ، بدن ، میمیک باید بکار گیرد تا با نقش یکی شود .

 

2-3- سیستم برشت

برشت تئوریسین و نظریه پرداز تئاتر اپیک(حماسی) در قرن 20 .م. است در بازیگری به یک سیستم فاصله گذاری  معتقد است به این معنا که بازیگر در سرتاسر نمایش باید بداند که بازیگر است .

مثال:

شمر در لحظه اجرای تعزیه می گوید: نه من شمرم نه اینجا صحرای کربلاست و در قسمت هایی با عزادارن عزاداری می کند.

3-3 تفاوت دو سیستم:

1.      وجود طرح وتوطئه                                                    1.وجود روایت                                                                             

2.      تماشاگر را در ماجرای روی صحنه غرق می سازد               2.تماشاگر ر ا به ناظری مبدل می سازد که نیروی عمل                                          

ونیروی عمل را از او می گیرد                                     را در اوبر می انگیزد

3.      تماشاگر را در احساسات غرق می کند                            3. او را ناگزیر به تصمیم گیری می کند

4.      . تماشاگر درگیر واقعه می شود                                     4. تماشاگر رو در روی واقعه قرار می گیرد

         5. وجود القا وتلقین                                                5.  وجود استدلال

         6.. احساسات غریزی پرورش می یاید                         6. تماشاگر به مرحله ی شناخت و تمییز می رسد

7  ..انسان تغییر ناپذیر است                                         7. انسان دگرگون شونده ودگرگون ساز است

8.نظر ها متوجه پایان است                                      8. نظر ها بر چگونگی سیر تحول است

9.هر صحنه تابع صحنه دیگر است                               9. هر صحنه قائم به ذات است

10.  وجود تکامل                                                       .10 وجود جهش

11.  انسان ایستا وثابت است                                           11. انسان پویا ومتحول است

12.  اندیشه وتفکر وجود را رقم می زند                              12. موجود اجتماعی اندیشه زرا رقم می زند

13.  وجود احساس                                                      13. وجود  شعور

 

4_ ابزار های بازیگری 1

بازیگر همچون هر حرفه ای ابزاری در دست دارد مثلاً نقاش برای خلق هنرش به ابزاری  نیاز دارد  مثل بوم ، قلمو ، رنگ و  ... 

1-1-4 –بیان

اولین عامل در بازیگری بیان است ، توسط بیان ورزیده وتکنیکی بازیگر است که بازیگر می تواند عامل انتقال احساسات وتفکرات و اندیشه شخص مورد تقلید که نویسنده برای انتقال ایده واندیشه خود آن ها را به تصور آورده و در قاب شخصیت های نمایشی را به بازیگر عرضه می کند. بازیگر مطلوب تئاتر کسی است که دارای صدایی رسا ، قبل انعطاف وبیانی تربیت شده داشته باشد. از آن جایی که زبان مهمترین منبا وسرچشمه معنا در تئاتر است بازیگر تئاتر باید بداند بر کدام واژه تاکید کند وچگونه سازگار با شکل های متفاوت ساختاری نفس بکشد. کی ونا چه اندازه مکث کند، گفتارش را چقدر تند یا آهسته ادا کند.

2-1-4 –بدن

یکی از ابزار های بازیگری است ، بازیگر با بدن ورزیده وانعطاف پذیری که دارد یا می تواند به وجود آورد عاملی می شود برای انتقال رفتار جسمانی و احساسی نقش.

بازیگر باید به علم    body language آگاه باشد. بیان بدنی

3-1-4- میمیک

4_ ابزار های بازیگری 2

1-2-4--تمرکز

بازیگر باید تمرکز صحنه ای داشته باشد ، در صحنه باشد وبه چیز دیگری فکر نکند. تمرکز مانند یک عضله است ،

2-2-4- تخیل

اولین ومهمترین ابزار در بازیگری داشتن  تخیل است. تخیل یعنی این که بتوان موقعیت فرضی که توسط نویسنده و یا کارگردان به هنرپیشه داده می شود را بتوان تصور کرد و به اجرا دراورد.

تخیل چیزی که وجود دارد وما  می شناسیم ومی دانیم  را می سازد اما فانتزی چیزی را که وجود ندارد ترسیم می کند ، البته ممکن است روزی به وجود آید. مثل افسانه قالیچه ی پرنده.

3-2-4- تجسم

بازیگر باید بتواند چیزی را که در صحنه قرار است اتفاق بیفتد و چیز هایی که قبلاً اتفاق افتاده را در ذهنش تجسم کند.

4-2-4 خلاقیت

بازیگر برای اجرای خلاق ، باید رویداد ها را آنگونه که در درون وجود خود اوست بروز دهد.برای یک بازی خلاقانه اعمال باید از ضمیر ناخودآگاه نشات گرفته باشد. تا تماشاچی در باور خود آن را قبول کند.

5- چهار لوگ

1-5- دیالوگ

گفت وگوی نمایشی بین دو نفر ، پرسش و پاسخ بین دونفر دیالوگ به وجود می آورد

وظایف دیالوگ: معرفی شخصیت، پیشبرد قصه، معرفی شخصیت های دیگر ، معرفی زمان ، معرفی مکان

2-5- منولوگ

گفت وگوی تک نفره بلند ، تک گویی در حالی که شخص بر روی صحنه حرف می زند ومی داند که شنونده ای او را می شنود

3-5- سولی لوگ واساید

سولی لوگ: گفت و گو شخص با خود ، تک گویی با این فکر که مخاطبی وجود ندارد ( بلند بلند فکر کردن)

اساید: در وافع شخصیت نمایشنامه با تماشاچی حرف می زند ، مثل گرگه که به بچه ها میگه الان نشونش می دم وبه نوعی فاصله گذاری است.

4-5- پرو لوگ

مقدمه نمایشنامه (پیش درآمد) را پرولوگ می نامند

6- سه قوه بازیگر

1-6 – ایمان

2-6- صداقت

3-6- عشق

ادامه در اموزشگاه بازیگری 3منبع : khandegerye.persianblog.ir


Olejek CBD
دوشنبه 24 دی 1397 02:33 ق.ظ
Great weblog here! Additionally your website lots up very fast!
What host are you using? Can I am getting
your associate link on your host? I wish my website loaded up as quickly
as yours lol
buy cialis online without a prescription
جمعه 16 آذر 1397 12:51 ق.ظ

Fine stuff. Thanks a lot.
generic cialis levitra buy cialis online cheapest cialis dosage recommendations venta cialis en espaa achat cialis en itali cialis generico en mexico cialis kamagra levitra we use it 50 mg cialis dose low cost cialis 20mg cialis 20mg prix en pharmacie
buy cialis medication
پنجشنبه 15 آذر 1397 05:23 ق.ظ

Nicely put, Many thanks!
buy generic cialis cialis pills price each what is cialis cialis mit grapefruitsaft brand cialis nl cialis 5 mg funziona cialis ahumada only best offers cialis use buying cialis in colombia generic cialis at walmart
buy tadalafil online
چهارشنبه 14 آذر 1397 11:23 ق.ظ

You expressed it fantastically.
buy cialis online nz cialis rezeptfrei cialis 5 mg funziona generic cialis tadalafil cialis price thailand enter site natural cialis cialis lowest price buy cialis sample pack we recommend cialis best buy cialis side effects dangers
Buy generic cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 11:57 ب.ظ

Great tips. Thanks!
viagra or cialis cialis dosage cialis generico milano prescription doctor cialis cialis dosage recommendations cialis patent expiration cialis uk cialis generico online cialis kaufen bankberweisung brand cialis generic
buy cialis online cheap
سه شنبه 13 آذر 1397 12:58 ب.ظ

Appreciate it. Quite a lot of knowledge.

cialis prezzo di mercato click here take cialis 40 mg cialis what if i take we choice free trial of cialis cialis en mexico precio viagra vs cialis vs levitra cialis generique 5 mg buy cialis cheap 10 mg cialis 20mg generic cialis in vietnam
buy cialis no rx
سه شنبه 13 آذر 1397 01:28 ق.ظ

Regards. I like this!
recommended site cialis kanada cialis 5 mg effetti collateral cialis daily tadalafil 20 mg we recommend cialis info cialis side effects cialis 30 day trial coupon cialis online cialis australian price cialis rezeptfrei
buy cialis online us pharmacy
دوشنبه 12 آذر 1397 12:25 ب.ظ

Nicely put. Thank you.
cialis generico postepay canadian discount cialis cialis kamagra levitra price cialis best safe dosage for cialis cialis cuantos mg hay cialis 5 mg buy cialis coupons we like it cialis price cost of cialis cvs
buy cialis online without a prescription
دوشنبه 12 آذر 1397 01:07 ق.ظ

Many thanks. Lots of posts.

cialis online holland cialis professional yohimbe venta de cialis canada cialis soft tabs for sale weblink price cialis cialis alternative cialis 20 mg when will generic cialis be available cialis billig cilas
samflanagan074245.wordpress.com
یکشنبه 11 آذر 1397 09:08 ب.ظ
Yߋu can even һave green tea orr raspberry leaf tea.
Cialis canada
یکشنبه 11 آذر 1397 12:00 ب.ظ

Regards. Excellent information.
cialis soft tabs for sale canadian discount cialis estudios de cialis genricos cialis free trial where cheapest cialis buy cialis online cheapest buying cialis on internet get cheap cialis link for you cialis price cialis 100mg suppliers
buy cialis usa
یکشنبه 11 آذر 1397 01:00 ق.ظ

Thanks. Great information!
cialis pills price each cialis online napol the best site cialis tablets only best offers cialis use non 5 mg cialis generici tesco price cialis brand cialis generic cialis cost cialis for bph cialis generique 5 mg
Online cialis
شنبه 10 آذر 1397 11:48 ق.ظ

Perfectly expressed genuinely. !
cialis 20 mg best price tadalafil 20 mg preis cialis 20mg schweiz cialis reviews buy generic cialis cialis per paypa pastillas cialis y alcoho cialis generique cialis en 24 hora cost of cialis cvs
Buy generic cialis
شنبه 10 آذر 1397 12:32 ق.ظ

Kudos! Numerous content!

wow cialis 20 we like it cialis soft gel cialis 5 mg buy cialis 20 mg best price does cialis cause gout prix cialis once a da cialis name brand cheap prescription doctor cialis cialis great britain cialis canada on line
buy tadalafil pills
جمعه 9 آذر 1397 01:03 ب.ظ

Thanks! A lot of postings.

cialis generico milano cialis canada cipla cialis online sublingual cialis online cialis generic availability dose size of cialis cialis manufacturer coupon prescription doctor cialis generic cialis pill online prix cialis once a da
Buy generic cialis
جمعه 9 آذر 1397 01:26 ق.ظ

Great stuff. Cheers!
warnings for cialis cipla cialis online cialis mit grapefruitsaft cialis rezeptfrei cialis price in bangalore we like it cialis soft gel click here take cialis order cialis from india cialis lilly tadalafi online prescriptions cialis
buy generic cialis online
پنجشنبه 8 آذر 1397 02:05 ب.ظ

Whoa a lot of beneficial advice!
non 5 mg cialis generici how to purchase cialis on line cialis prices in england generic cialis soft gels cialis wir preise tadalafil 10 mg low cost cialis 20mg purchasing cialis on the internet cialis great britain cialis per paypa
buy cialis uk
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:47 ق.ظ

You said that effectively!
tadalafil 5mg cialis generika in deutschland kaufen cialis cipla best buy cialis online cialis vs viagra prices for cialis 50mg cialis uk next day how to buy cialis online usa cialis sans ordonnance cialis prezzo al pubblico
Online cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 01:20 ب.ظ

Really loads of very good knowledge.
generic cialis at the pharmacy cialis daily buy cialis buying brand cialis online the best site cialis tablets the best choice cialis woman cialis 10 doctissimo comprar cialis navarr trusted tabled cialis softabs cialis pas cher paris
Buy cialis online
چهارشنبه 7 آذر 1397 01:22 ق.ظ

You definitely made the point.
cialis professional from usa cialis 20 mg cut in half cialis generic tadalafil buy cialis 5 mg buy cialis farmacias guadalajara cialis 30 day sample usa cialis online click now cialis from canada achat cialis en suisse cialis 5 mg funziona
oregano oil antibiotic research
سه شنبه 6 آذر 1397 07:23 ب.ظ
Raspberry Clafouti Recipe + Larger Image.
herbal medicines in the philippines
سه شنبه 6 آذر 1397 03:21 ب.ظ
Cumpara Raspberry Pi 3 Mannequin B 1 Gb RAM de la eMAG!
alyssa35v962554.hatenadiary.com
سه شنبه 6 آذر 1397 01:34 ب.ظ
Cumpara Raspberry Pi 3 Mannequin B 1 Gb RAM de la eMAG!
herbal medicine top 10
دوشنبه 5 آذر 1397 11:34 ق.ظ
You can too have green tea or raspberry leaf tea.
herbal topical treatment for psoriasis
جمعه 2 آذر 1397 04:25 ق.ظ
Cumpara Raspberry Pi 3 Mannequin B 1 Gb RAM de la eMAG!
diätpillen bestellen
شنبه 26 آبان 1397 02:26 ق.ظ
Awesome blog you have here but I was curious if you
knew of any discussion boards that cover the same topics
discussed here? I'd really love to be a part of community where I can get feedback from other
experienced people that share the same interest.
If you have any recommendations, please let me know.
Cheers!
raspberry pi харьков
شنبه 12 آبان 1397 02:29 ب.ظ
Cumpara Raspberry Pi three Model B 1 Gb RAM de la eMAG!
vitamine per capelli
چهارشنبه 9 آبان 1397 06:40 ق.ظ
May I simply just say what a relief to discover someone who really understands what they're talking about on the
web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important.

More people should check this out and understand this side of your
story. I can't believe you aren't more popular since you certainly possess
the gift.
como aumentar o pinto
دوشنبه 30 مهر 1397 02:57 ب.ظ
Whats up are using Wordpress for your blog platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and create my own. Do you require any coding knowledge to make your own blog?
Any help would be greatly appreciated!
same day loans no brokers
دوشنبه 30 مهر 1397 12:30 ق.ظ
Tremendous issues here. I am very glad to peer your post.
Thanks so much and I am having a look forward to touch you.

Will you kindly drop me a e-mail?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30